Eagle Group BCT48L-24 Spec-Bar 2000® 24" x 48" Combination Underbar Ice Chest with Left Hand Bottle Rack - 127 lb.
Item number  575bct48l24MFR number  BCT48L-24
  • 127 lb. ice capacity
UPC Code:400011770822
Other Products from this Line
Eagle Group BCT48L-24 Specs
Shipping Weight
111 lb.
Length
48 Inches
Width
24 Inches
Ice Bin Length
35 Inches
Ice Bin Width
20 Inches
Capacity
127 lb.
Ice Bins Without Cold Plate
Eagle Group BCT48L-24 Details
Overall Dimensions:
Length: 48"
Width: 24"
Height: 36 5/8"
Work Surface Height: 29"
Backsplash Height: 7 5/8"
Capacity: 127 lb.
Ice Bin Dimensions:
Length: 35"
Width: 20"