Eagle Group BCT36L-24 Spec-Bar 2000® 24" x 36" Combination Underbar Ice Chest with Left Hand Bottle Rack - 85 lb.
Item number  575bct36l24MFR number  BCT36L-24
Usually Ships in 2 Weeks from manufacturer
  • 85 lb. ice capacity
UPC Code:400011770792
Other Products from this Line
Eagle Group BCT36L-24 Specs
Shipping Weight
200 lb.
Width
24 Inches
Ice Bin Width
20 Inches
Capacity
85 lb.
Ice Bins Without Cold Plate
Eagle Group BCT36L-24 Details
Overall Dimensions:
Length: 36"
Width: 24"
Height: 36 5/8"
Work Surface Height: 29"
Backsplash Height: 7 5/8"
Capacity: 85 lb.
Ice Bin Dimensions:
Length: 23"
Width: 20"