Eagle Group BCT30L-19 Spec-Bar 2000® 19" x 30" Combination Underbar Ice Chest with Left Hand Bottle Rack - 50 lb.
Item number  575bct30l19MFR number  BCT30L-19
  • 50 lb. ice capacity
UPC Code:400011770693
Works With
Eagle Group BCT30L-19 Specs
Shipping Weight
67 lb.
Length
30 Inches
Width
19 Inches
Ice Bin Length
17 Inches
Ice Bin Width
15 Inches
Capacity
50 lb.
Ice Bins Without Cold Plate
Eagle Group BCT30L-19 Details
Overall Dimensions:
Length: 30"
Width: 19"
Height: 36 5/8"
Work Surface Height: 29"
Backsplash Height: 7 5/8"
Capacity: 40 lb.
Ice Bin Dimensions:
Length: 17"
Width: 15"