Eagle Group BCT42R-19 Spec-Bar 2000® 19" x 42" Combination Underbar Ice Chest with Right Hand Bottle Rack - 84 lb.
Item number  575bct42r19MFR number  BCT42R-19
  • 84 lb. ice capacity
UPC Code:400011770884
Works With
Eagle Group BCT42R-19 Specs
Shipping Weight
93 lb.
Length
42 Inches
Width
19 Inches
Ice Bin Length
29 Inches
Ice Bin Width
15 Inches
Capacity
84 lb.
Ice Bins Without Cold Plate
Eagle Group BCT42R-19 Details
Overall Dimensions:
Length: 42"
Width: 19"
Height: 36 5/8"
Work Surface Height: 29"
Backsplash Height: 7 5/8"
Capacity: 84 lb.
Ice Bin Dimensions:
Length: 29"
Width: 15"