Eagle Group BCT30L-24 Spec-Bar 2000® 24" x 30" Combination Underbar Ice Chest with Left Hand Bottle Rack - 64 lb.
Item number  575bct30l24MFR number  BCT30L-24
  • 64 lb. ice capacity
UPC Code:400011770785
Other Products from this Line
Eagle Group BCT30L-24 Specs
Shipping Weight
152 lb.
Length
30 Inches
Width
24 Inches
Ice Bin Length
17 Inches
Ice Bin Width
20 Inches
Capacity
64 lb.
Ice Bins Without Cold Plate
Eagle Group BCT30L-24 Details
Overall Dimensions:
Length: 30"
Width: 24"
Height: 36 5/8"
Work Surface Height: 29"
Backsplash Height: 7 5/8"
Capacity: 64 lb.
Ice Bin Dimensions:
Length: 17"
Width: 20"