Eagle Group BCT42L-19 Spec-Bar 2000® 19" x 42" Combination Underbar Ice Chest with Left Hand Bottle Rack - 84 lb.
Item number  575bct42l19MFR number  BCT42L-19
  • 84 lb. ice capacity
UPC Code:400011770761
Works With
Eagle Group BCT42L-19 Specs
Shipping Weight
181 lb.
Length
42 Inches
Width
19 Inches
Ice Bin Length
29 Inches
Ice Bin Width
15 Inches
Capacity
84 lb.
Ice Bins Without Cold Plate
Eagle Group BCT42L-19 Details
Overall Dimensions:
Length: 42"
Width: 19"
Height: 36 5/8"
Work Surface Height: 29"
Backsplash Height: 7 5/8"
Capacity: 84 lb.
Ice Bin Dimensions:
Length: 29"
Width: 15"