Item number  386ss249604MFR number  SS24-9604
Contact us or for pricing
Call 717-392-7472Mon-Fri 8AM-6PM EST
Usually Ships in 2 Business Days from manufacturer
Lead times vary based on manufacturer stock
Product Overview
  • Attractive navy coloring
  • Decorative shirred fabric pattern
  • Attaches with Velcro® (included)
  • Made of flame retardant material
  • Stain resistant fabric stays looking new
UPC Code:400011009922
National Public Seating SS24-9604 Specs
Quantity
1/Each
Shipping Weight
3 lb.
Length
96 Inches
Height
23 Inches
Color
Blue
Features
Made in America
Material
Fabric
Style
Shirred
Type
Stage Skirts
National Public Seating SS24-9604 Details
Enhance the appearance of your stage with the National Public Seating SS24-96 navy shirred stage skirt! Its gathered, decorative fabric rows will hide the legs of your stage for a professional presentation at any performance venue! This stage skirt is designed to fit a 24" tall stage. Velcro® along the top edge of the skirting allows for easy attachment and clean up at the end of an event.
Overall Dimensions:
Height: 23"
Length: 96"