National Public Seating 386RT32C Gray Carpet Tapered Portable Riser - 18" x 78" x 32"
Item number  386rt32c02MFR number  RT32C02
Contact us or for pricing
Call 717-392-7472Mon-Fri 8AM-6PM EST
Usually Ships in 7 Business Days from manufacturer
Lead times vary based on manufacturer stock
Product Overview
  • Stylish gray carpeting
  • Ideal height for back of riser setup
UPC Code:400011004897
Works With
National Public Seating RT32C02 Specs
Shipping Weight
61 lb.
Length
78 Inches
Height
32 Inches
Color
Gray
Weight Capacity
1,950 lb.
National Public Seating RT32C02 Details
Stand a choir or stage a photo with the National Public Seating 386RT32C gray carpet tapered portable riser! This portable riser is 32" tall, making it the perfect height for the back of your riser setup onstage. Its gray carpeting provides an attractive standing area for a professional appearance during a performance, and it sits flush with other risers of the same height for smooth consistency.
Overall Dimensions:
Width: 18"
Length: 78"
Height: 32"
Size:
18" x 66" x 16"