National Public Seating 386RT24C Blue Carpet Tapered Portable Riser -18" x 72" x 24"
Item number  386rt24c04MFR number  RT24C04
Contact us or for pricing
Call 717-392-7472Mon-Fri 8AM-6PM EST
Usually Ships in 7 Business Days from manufacturer
Lead times vary based on manufacturer stock
Product Overview
  • Stylish blue carpeting
  • Ideal height for middle of riser setup
UPC Code:400011004866
Works With
National Public Seating RT24C04 Specs
Shipping Weight
54 lb.
Length
72 Inches
Height
24 Inches
Color
Blue
Weight Capacity
1,800 lb.
National Public Seating RT24C04 Details
Stand a choir or stage a photo with the National Public Seating 386RT24C blue carpet tapered portable riser! This portable riser is 24" tall, making it the perfect height for the middle of your riser setup onstage. Its blue carpeting provides an attractive standing area for a professional appearance during a performance, and it sits flush with other risers of the same height for smooth consistency.
Overall Dimensions:
Width: 18"
Length: 72"
Height: 24"
Size:
18" x 66" x 16"