Econoco Aspect 26" x 24" x 62" Matte Black Double-Sided Floor Merchandiser with Ballet Bar and Reversible Melamine Inserts APA24MAB
Item number  317apa24mabMFR number  APA24MAB
Usually Ships in 1 Business Day from manufacturer
Lead times vary based on manufacturer stock
Product Overview
  • Double-sided design for maximum product presentation
  • Durable 1" x 2" steel tubing with levelers assembles easily
  • 24" ballet bar for hanging products and Aspect hardware (sold separately)
  • 2 durable, reversible flat black / black woodgrain melamine inserts
UPC Code:400017010830
Works With
View All Items
Econoco APA24MAB Specs
Quantity
1/Each
Shipping Weight
56 lb.
Width
26 Inches
Depth
24 Inches
Height
62 Inches
Assembly Options
Assembly Required
Color
Black
Features
Ballet Bar
Finish
Matte
Installation Type
Freestanding
Material
Steel
Number of Sides
Double-Sided
Type
Merchandising Racks
Econoco APA24MAB Details
Create a custom, dynamic retail display with this Econoco Aspect double-sided freestanding floor merchandiser! This A-frame merchandiser is made with easy-to-assemble, durable 1" x 2" steel tubing to meet the demands of a high-traffic retail environment. It features a double-sided design to elevate your merchandising strategy with separate visual concepts from one aisle to the next and a 24" ballet bar for hanging products and Aspect hardware (sold separately). This merchandiser is the perfect way to display hard, soft, folded, hanging, and packaged products and it can even divide departments, too!
Overall Dimensions:
Width: 26"
Depth: 24"
Height: 62"