Advance Tabco ODS-15-120R 15" x 120" Table Rear Mounted Double Deck Stainless Steel Shelving Unit with 1" Rear Turn-Up
Item number  109ods15120rMFR number  ODS-15-120R
for details
Usually Ships in 2-3 Weeks from manufacturer
Lead times vary based on manufacturer stock
Product Overview
  • For rear-mounted applications
  • All-welded construction
  • Adds storage space where it's needed most
  • 18 gauge type 430 stainless steel
UPC Code:400011200459
Works With
Advance Tabco ODS-15-120R Specs
Quantity
1/Each
Shipping Weight
110 lb.
Length
120 Inches
Width
15 Inches
Height
26 Inches
Adjustable Height
Fixed
Features
Made in America NSF Certified
Gauge
18 Gauge
Material
Stainless Steel
Mounting Style
Rear Mounted
Stainless Steel Type
Type 430
Style
Double
Type
Shelves
Advance Tabco ODS-15-120R Details
Maximize your kitchen space with this Advance Tabco ODS-15-120R 15" x 120" table-mounted, stainless steel double deck shelving unit. Its space-saving design features two fully welded shelving decks with smooth, front and rear rolled edges and square side edges. It also boasts a 1" rear turn-up on the shelves specially designed for applications where it will be mounted on the back of the table.
Overall Dimensions:
Length: 120"
Width: 15"
Height: 26"