Item number  386ss324808MFR number  SS32-4808
Contact us or for pricing
Call 717-392-7472Mon-Fri 8AM-6PM EST
Usually Ships in 2 Business Days from manufacturer
Lead times vary based on manufacturer stock
Product Overview
  • Attractive burgundy coloring
  • Decorative shirred fabric pattern
  • Attaches with Velcro® (included)
  • Made of flame retardant material
  • Stain resistant fabric stays looking new
UPC Code:400011010089
National Public Seating SS32-4808 Specs
Quantity
1/Each
Shipping Weight
4 lb.
Length
48 Inches
Height
31 Inches
Color
Burgundy
Features
Made in America
Material
Fabric
Style
Shirred
Type
Stage Skirts
National Public Seating SS32-4808 Details
Enhance the appearance of your stage with the National Public Seating SS32-48 burgundy shirred stage skirt! Its gathered, decorative fabric rows will hide the legs of your stage for a professional presentation at any performance venue! This stage skirt is designed to fit a 32" tall stage. Velcro® along the top edge of the skirting allows for easy attachment and clean up at the end of an event.
Overall Dimensions:
Height: 31"
Length: 48"