Interlake Mecalux 96" x 42" x 144" Blue / Orange Heavy-Duty Bolted Teardrop Pallet Rack Add-On 3141444250E96A - 6,820 lb. Individual Shelf Capacity
Item number 39a31144250e96aMFR number 3141444250E96A
Works With
- Apply, opens link in this tab
(1,213 points) with a Webstaurant Rewards Visa® Credit Card
Usually Ships in 5 Business Days from manufacturer
- Includes 2 upright frames and 2 pairs of shelf beams
- Shipping Weight
- 266.71 lb.
- Width
- 96 Inches
- Features
- Made in America
- Type
- Pallet Rack Add-Ons Racks
Interlake Mecalux, Inc. 3141444250E96A Details
Overall Dimensions:
Width: 96"
Depth: 42"
Height: 144"