Interlake Mecalux 96" x 42" x 120" Blue / Orange Heavy-Duty Bolted Teardrop Pallet Rack Starter 3141204250E96S - 6,820 lb. Individual Shelf Capacity
Item number 39a141204250e96sMFR number 3141204250E96S
Works With
- Apply, opens link in this tab
(1,557 points) with a Webstaurant Rewards Visa® Credit Card
Usually Ships in 6 Weeks from manufacturer
- Includes 2 upright frames and 2 pairs of shelf beams
- Shipping Weight
- 344.48 lb.
- Width
- 96 Inches
- Features
- Made in America
- Finish
- Powder-Coated
- Installation Type
- Floor Mounted
- Horizontal
- Shape
- Rectangle
- Type
- Pallet Racks
Interlake Mecalux, Inc. 3141204250E96S Details
Overall Dimensions:
Width: 96"
Depth: 42"
Height: 120"