Interlake Mecalux 144" x 48" x 120" Blue / Orange Heavy-Duty Bolted Teardrop Pallet Rack Add-On 3141204865E144A - 7,110 lb. Individual Shelf Capacity
Item number 39a31104865e144aMFR number 3141204865E144A
Works With
- Apply, opens link in this tab
(1,647 points) with a Webstaurant Rewards Visa® Credit Card
Usually Ships in 4-5 Business Days from manufacturer
- Includes 2 upright frames and 2 pairs of shelf beams
- Shipping Weight
- 409.55 lb.
- Width
- 144 Inches
- Depth
- 48 Inches
- Features
- Made in America
- Type
- Pallet Rack Add-Ons Racks
Interlake Mecalux, Inc. 3141204865E144A Details
Overall Dimensions:
Width: 144"
Depth: 48"
Height: 120"