Advance Tabco PRDSR-12-LC Prestige Series 6 Bottle Stainless Steel Double-Tier Speed Rail with Locking Cover - 12"
Item number  109prdsr12lcMFR number  PRDSR-12-LC
for details
Usually Ships in 4-5 Weeks from manufacturer
Lead times vary based on manufacturer stock
Product Overview
  • Compatible with 20" and 25" wide bar equipment
  • Simple keyhole installation
  • Stainless steel construction
  • Sound-deadened construction helps quiet clanking bottles
  • 12" long; holds 6 bottles
  • Locking cover minimizes theft while increasing profits and efficiency
UPC Code:400011847104
Other Products from this Line
Advance Tabco PRDSR-12-LC Specs
Quantity
1/Each
Shipping Weight
16 lb.
Length
12 Inches
Capacity
6 Bottles
Color
Silver
Features
Made in America NSF Certified
Material
Stainless Steel
Mounting Style
Keyholes
Style
Double
Type
Speed Rails
Advance Tabco PRDSR-12-LC Details
As part of the renowned Prestige Series, this Advance Tabco PRDSR-12-LC double-tier speed rail provides you with convenient bottle storage beyond shelves and countertops so that your most-frequently-used drink mixes, liquors, and spirits are always close at hand! With no time to waste during hectic happy hours and other busy bar times, this 12" long speed rail accommodates 6 bottles thanks to its space-efficient double-tier design and easily attaches to 20" or 25" wide bar equipment with simple keyhole installation. And when business winds down after last call, you no longer have to worry about re-stocking shelves to prevent theft thanks to the included locking cover!
Overall Dimensions:
Length: 12"